LIFESTYLE

Fotorelacja Tor Służewiec & Gala Derby

Tomasz Minksztyn

22 June 2016

Na ostatnim spotkaniu klubowym byliśmy gośćmi Toru Wyścigów Konnych Służewiec. Spotkanie było w wyjątkowych okolicznościach miasta Warszawy i przyrody jednocześnie.

Pogoda w trakcie naszego spotkania bardzo nam dopisała. Był słoneczny dzień, ale nie było zbyt gorąco. Mogliśmy co prawda schować się w cieniu namiotu i przysiąść tam przy stolikach, aby pooglądać wyścigi, ale zdecydowana większość z nas spędziła ten dzień w pełnym śłońcu przy stolikach lub pod ogrodowymi parasolami. Paliliśmy cygara popijając wino lub prosecco, a część z nas także wodę i kawę :). Po początkowym szkoleniu z robieniu zakładów, z pewną taką nieśmiałością poszliśmy do kas czytając plan wyścigów i robiąc zakłądy. Tutaj szczęście okazało się bardziej losowe niż wskazywała by na to częstotliwość i wnikliwość studiowania książeczki wyścigów z życiorysami i wynikami starujących w nich koni.

Zdjęcie grupowe z naszego czerwcowego spotkania.

Photograph by Tomasz Minksztyn

To zdjęcie jakie udało nam się wykonać pod koniec spotkania, więc nie wszyscy na nim byli obecni. Następnym razem trzeba będzie je wykonać nieco wcześniej zanim ślońce i inne plany spowodują, że część z nas wyjdzie nieco wcześniej.

„Koń wyścigowy, który stale biega tylko o sekundę szybciej niż inny koń, jest wart o miliony dolarów więcej. Bądź gotów dać z siebie ten dodatkowy wysiłek, który odróżnia zwycięzcę od zdobywcy drugiego miejsca.”

Okazja do kolejnych spotkań i zdjęć w tym uroczym miejscu będzie jeszcze nie raz w tym sezonie. Otóż Tor Wyścigów Konnych Śłużewiec zaprasza członków naszego klubu na wyścigi konne do Strefy A. Zaproszenie jest ważne do końca sezonu tzn do 5 listopada 2016 roku w każdą sobotę, w którą odbywają sie wyścigi. W ramach zaproszenia jest też zagwarantowany parking. Zaproszenie należy wydrukować. A tutaj można pobrać kalendarz imprez w sezonie 2016 – kalendarz.

Oficjalne zaproszenie na Tor Wyścigów Konnych Śłużewiec w sezonie 2016

Proszę wydryukować i okazać przy wejściu na Tor Śłużewiec

Przy okazji już 3 lipca odbędzie się na Torze Służewiec najbardziej prestiżowe, obok rozgrywanej jesienią Wielkiej Warszawskiej, wydarzenie sezonu wyścigów konnych w Polsce – Derby. W tym dniu oprócz sportowych emocji na gości toru czekać będzie wiele atrakcji.

Gonitwa o Błękitną Wstęgę, rozgrywana w konkurencji trzyletnich koni pełnej krwi angielskiej na dystansie 2400 m, rokrocznie przyciąga na tor tłumy warszawiaków. W trakcie Gali Derby odbędzie się tradycyjny konkurs dla pań na najpiękniejszy kapelusz. Co roku panie prześcigają się w fantazyjnych nakryciach głowy, które są dodatkową atrakcją tego dnia. Z myślą o najmłodszych przygotowana zostanie specjalna strefa, w której będą miały możliwość pojeździć na karuzeli, poskakać na mini-bungee czy pojeździć na kucykach.

Oferta biletów w strefie VIP dostępna jest pod tym linkiem.

Poniżej pełna fotorelacja z naszego spotkania w dniu 11 czerwca na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu.

Subscribe to our Awesome Newsletter.

Nowy odbiorca

Subscribe To Our Meeting Update Newsletter

Join our mailing list to receive the updates about coming club meetings.

You have Successfully Subscribed!