Zapraszamy na pierwsze w Polsce Eliminacje Mistrzostw Świata w Paleniu Cygar (CSWC – Cigar Smoking World Championship), które odbędą się 3 czerwca 2016r. w Rico’s Concept ul. Krakowskie Przedmieście 16/18, 00-325 Warszawa.

Warszawa po raz pierwszy znalazła się w gronie 17 miast na świecie, które organizują Eliminacje, patronem medialnym jest magazyn Cigar Journal (www.cigarjournal.co ), w którym możemy dowiedzieć o kolejnych rekordach świata ustanawianych w 2016r.

Celem imprezy jest zarówno spotkanie w gronie miłośników cygar, jak i ustanowienie jak najlepszego wyniku w długości palenia cygar. Nagroda główna to wyjazd na Finał Mistrzostw Świata w Split, Chorwacja (2-4.09.2016), w tym przelot, hotel/wyżywienie, opłata uczestnictwa (nagroda od Scandinavian Tobacco Group Polska Sp. z o.o.) + ekskluzywny alkohol (nagroda od firmy M&P Pavlina Sp. z.o.o. Sp.k. ). Pozostałe nagrody otrzymują miejsca 2-5. Imprezę uświetni prezentacja cygar, dostępny będzie open bar, bufet, a każdy uczestnik otrzymuje pakiet powitalny. Uczestnicy Eliminacji podczas zawodów otrzymują cygaro konkursowe ze specjalnie naklejonym ringiem (format dłuższej corony: 5 1/8 x 42). Rico’s Concept to budynek na Starym Mieście, zaraz przy wejściu do Uniwersytetu Warszaskiego, o wystroju art.-deco, w którym ponad 100 lat temu mieściły się łaźnie tureckie. Zawody poprowadzi Marko Bilić, ambasador cygar . A po konkursie idziemy ruszyć nóżką do Organzy, gdzie również oczekuje strefa VIP, stół z napitkami, no i ciekawe towarzystwo.

Ceny biletów : 160 zł -> Uczestnik Eliminacji Mistrzostw Świata  – maksymalnie 100 miejsc 100 zł -> Obserwator (osoba, która nie bierze udziału w Eliminacjach) – maksymalnie 30 miejsc Uwaga: ceny biletów obowiązują do dnia 29 maja 2016 (liczy się data wpłynięcia środków na konto). Ceny biletów od 30 maja wynoszą: 190 zł -> Uczestnik Eliminacji , 130 zł – Obserwator (osoba, która nie bierze udziału w Eliminacjach).

Plan Eliminacji Mistrzostw Świata w Paleniu Cygar

Cykl imprezy wygląda następująco: 16:30 start rejestracji, 18:00 oficjalne powitanie, 18:30 – start Eliminacji, które trwać będą do ok. godziny 21:00. Ok. godz. 22.00 wszyscy zaproszeni są dodatkowo do klubu Organza przy ul. Mazowieckiej. Kto ma ochotę wziąć udział w Eliminacjach -> kupuje bilet na Eliminacje, kto nie, kupuje bilet jako Uczestnik. Ilość miejsc jest ograniczona pojemnością klubu, a od przyszłego tygodnia rozpoczynamy sprzedaż.

Regulamin Eliminacji Mistrzostw Świata w Paleniu Cygar

REGULAMIN Eliminacji Mistrzostw Świata w Paleniu Cygar na cygarze Macanudo Inspirado Marevas, które odbędą się 3 czerwca 2016 roku w Warszawie w Rico’s Concept, ul. Krakowskie Przedmieście 16/18

Organizatorem Eliminacji jest Scandinavian Tobacco Group Polska Sp. z o.o. Eliminacje Mistrzostw Świata w Paleniu Cygar są otwarte dla wszystkich osób pełnoletnich, bez względu na płeć, rasę, wyznanie i narodowość. Uczestnictwo można potwierdzić, wykupując bilet na wskazanej przez Organizatora stronie internetowej. Eliminacje w Paleniu Cygar to dyscyplina, uprawiana w zgodzie z duchem fair play.

Zwycięzcą zawodów zostaje osoba, która przez najdłuższy czas paliła cygaro bez gaszenia go.

Oznacza to, że wygrywa osoba, która osiągnęła najdłuższy czas palenia po odjęciu wszystkich naliczonych karnych minut.

Zasada 1

Każdy uczestnik otrzymuje to cygaro, które samodzielnie wyciągnął z pojemnika. W przypadku wadliwego cygara, uczestnik może wymienić cygaro na inne. Pierścień konkursowy jest przymocowany (przyklejony) do każdego cygara na jednakowej długości.

Zasada 2
  • Każdy uczestnik otrzyma obcinacz do cygar oraz pudełko zawierające dwie (długie) zapałki.
  • Na stole konkursowym mogą znajdować się wyłącznie przedmioty dostarczone przez organizatora; obecność jakichkolwiek dodatkowych sprzętów jest zabroniona na czas trwania konkursu. Niedozwolone jest korzystanie z telefonów komórkowych.
  • Uczestnicy mają 1 (jedną) minutę na przygotowanie (przycięcie) cygara. Cygaro zapala się za pomocą jednej lub dwóch zapałek, zgodnie z wyborem dokonanym przez uczestnika.
  • Cygaro można zapalić dopiero wtedy, gdy zezwolą na to sędziowie. Oficjalne rozpoczęcie konkursu następuje w momencie, gdy sędziowie dadzą sygnał, zezwalający na zapalenie cygar.
  • Czas podpalania wynosi maksymalnie 1 (jedną) minutę i jest wliczony w czas trwania konkursu. Nie jest dozwolone żadne dodatkowe przygotowywanie cygara.
Zasada 3
  • Nie jest dozwolone dodatkowe zapalanie cygara.
  • Podczas konkursu nie można dmuchać w cygaro od zewnątrz, przedmuchiwać cygara lub go zamaczać.
  • Przez pierwsze 5 minut konkursu zabrania się rozmów oraz konsumowania napojów.
  • Odkładanie cygara jest zabronione – cygaro należy trzymać w dłoni przez cały czas trwania konkursu.
  • Cygara nie wolno zakrywać lub chować – musi być ono przez cały czas dobrze widoczne.
Zasada 4

Cygaro należy wypalić do pierścienia konkursowego. Jeśli pierścień się spali, uczestnik otrzymuje karę w wysokości 15 karnych minut.

Zasada 5
  • Zatrzymywanie popiołu z cygara daje uczestnikowi przewagę.
  • Pierwsze opadnięcie lub strzepnięcie popiołu oznacza otrzymanie karnych minut.

Minuty karne są następujące:

1. Pierwsze opadnięcie lub strzepnięcie popiołów podczas pierwszych 10 minut konkursu – 20 minut karnych
  5. Pierwsze opadnięcie lub strzepnięcie popiołów podczas pierwszych 35 minut konkursu – 3 minuty karne
  6. Pierwsze opadnięcie lub strzepnięcie popiołów podczas pierwszych 40 minut konkursu – 1 minuta karna
  • Za każde odłożenie cygara do popielniczki w czasie trwania zawodów uczestnik otrzymuje 10 minut kary, zaś za przypalenie pierścienia – 15 minut kary.
  • Po upływie 40 minut strząsanie popiołu staje się dozwolone i brak jest minut karnych – są one przyznawane jedynie w przypadku przypalenia pierścienia.
Zasada 6

Palenie cygara kończy się w momencie, gdy uczestnik podnosi swój numer. Zapisywany jest wówczas czas uzyskany przez uczestnika. Może mieć to miejsce w dwóch sytuacjach:

1. gdy nastąpi niezamierzone zgaśnięcie cygara,
2. gdy wypalona zostanie maksymalna dozwolona część cygara (do pierścienia).

Wymaga się, by po zakończeniu palenia uczestnik wstał i odszedł od stołu.

Sędziowie
  • Zawody nadzorowane są przez 5 (pięciu) sędziów.
  • Uczestnik sam zgłasza upadek lub strząśnięcie popiołu, zgaśnięcie cygara lub zakończenie palenia.
  • Sędzia może publicznie upomnieć uczestnika w przypadku dostrzeżenia upadku popiołu, przypalenia pierścienia, odłożenia cygara do popielniczki lub zgaśnięcia cygara.
  • Sędzia może zdyskwalifikować uczestnika, jeśli będzie on łamał zasady lub przeszkadzał, innym uczestnikom.
  • Podczas trwania zawodów sędzia główny informuje uczestników o czasie: pierwszy raz po upływie pierwszej minuty, a następnie co dziesięć (10) minut.
  • Po zakończeniu zawodów sędzia dokonuje oględzin pierścieni, by ustalić, czy zostały one przypalone.
  • Sędzia główny zapisuje czas i karne minuty oraz sporządza raport z zawodów.

Macanudo Inspirado Marevas (większa corona 5 1/8 x 42)